Autor: Michał Kowalski
14 Cze, 2016

O której godzinie rozpocząć przyjęcie weselne?

O której godzinie rozpocząć przyjęcie weselne?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak istotną decyzją jest wybór godziny rozpoczęcia przyjęcia weselnego. W kontekście udanej zabawy to decyzja wręcz fundamentalna. 

 Szokujące jest to, jak wiele Młodych Par nie przykłada odpowiedniej wagi do niej lub wręcz kompletnie nie rozumie jej znaczenia.

O której godzinie ślub?

Początek wesela to oczywiście wypadkowa godziny ślubu. Byłbym w stanie założyć się, że częściej myślisz, o której godzinie wziąć ślub niż rozpocząć przyjęcie weselne ???? Jeżeli oczywiście zaczynasz planować to wydarzenie.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że większy wpływ na całokształt wspomnień po jednym z ciekawszych dni w Twoim życiu ma godzina rozpoczęcia wesela, a nie ślubu. Ślub trwa zwykle około godziny. Wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Niewiele w tej materii można zmienić i niewiele rzeczy może się nie udać. Może poza ucieczką sprzed ołtarza Twojego wybranka ????

Najczęściej wspominane będzie jednak Twoje przyjęcie weselne. Dlatego proponowałbym godzinę rozpoczęcia ślubu uzależnić do godziny rozpoczęcia przyjęcia, a nie odwrotnie.

 

Powitanie gości weselnych.

Zbyt wczesne powitanie gości weselnych sprawi, że wszystko będzie się dłużyło. Natomiast zbyt późny początek wesela może sprawić, że nikt nie zdąży się zorientować kiedy się zakończyło i nie pozwoli nikomu nacieszyć się tym wydarzeniem. Będzie ogromny niedosyt. Co prawda, niedosyt jest bardzo istotnym elementem udanego wesela ale w odpowiedniej dawce ???? O tym przeczytasz w artykule: ‘O której zakończyć przyjęcie weselne?’.

Przede wszystkim chciałbym ostrzec Ciebie przed myśleniem w kategorii: ‘Im wcześniej zaczniemy wesele tym będzie dłużej trwało i będzie więcej zabawy’. To kompletnie nie tak.

Z reguły około północy następuje punkt kulminacyjny każdego przyjęcia. W przypadku wesel są to zwykle oczepiny. Jeżeli zaczynasz wesele o godzinie 16:00, do północy pozostaje 8h, a Twoi goście są już od kilku godzin ‘na nogach’. Zwłaszcza ci, którzy przyjechali z daleka. Podczas oczepin będą po prostu zmęczeni, bez specjalnych chęci do dalszej zabawy. I nie chodzi mi kompletnie o alkohol. Tylko o zwykłe, fizyczne zmęczenie.

 

Scenariusz wesela.

Idealne wesele i każde inne przyjęcie musi mieć swoją dynamikę i nie może się dłużyć. Świetne wesele nie może być ‘rozlazłe’, a bardzo długie przyjęcie weselne jest trudne do zagospodarowania. Zwłaszcza jeżeli nie przewidujesz wielu atrakcji, które, w nadmiarze, mogą wywołać zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Krótsze wesela dą dynamiczniejsze. Nie ma długich odległości czasowych pomiędzy wydarzeniami takimi jak pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców itd. Dzięki czemu cały czas coś się dzieje. Emocje są ‘skondensowane’ i nie ma miejsca na nudę i dłużyzny.

 

Godzina wesela.

Z doświadczenia wiem, że najlepszy czas na rozpoczęcie wesela to czas pomiędzy 17:30, a 19:00. Wiele zależy od takich rzeczy jak plan przyjęcia weselnego czy dzień, w którym organizujesz przyjęcie weselne. Wesele w piątek zwykle zaczyna się nieco później, natomiast wesele w niedzielę swój początek ma zwykle wcześniej, z uwagi na to, że wiele osób idzie do pracy w poniedziałek. Oczywiście nie ma reguły, która uzależniałaby to, czy wesele będzie udane od godziny jego rozpoczęcia.

Zastanów się jednak czy większe znaczenie ma dla Ciebie ilość, czy jakość.

Organizujesz przyjęcie i potrzebujesz porady eksperta?

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS