Autor: Michał Kowalski
13 Kwi, 2017

Dlaczego jeszcze raz powinniście przemyśleć wesele w zimie?

Dlaczego jeszcze raz powinniście przemyśleć wesele w zimie?

Uczestniczyłem w setkach przyjęć weselnych i nadal dziwi mnie fakt, że wciąż najpopularniejsze są najdroższe terminy w letnich miesiącach, kiedy upał rujnuje sporą część przyjęcia. Zachęcam Ciebie do próby zresetowania stereotypowego myślenia i analizy wszystkiego od nowa.

Na czym zaoszczędzisz organizując wesele w zimie?

W okresie zimowym odbywa się mniej przyjęć weselnych przez co posiadasz znacznie lepszą pozycję negocjacyjną wobec podwykonawców i lokalu weselnego. W zależności od usługi możesz oszczędzić nawet do 20-30%. Przy średnich wydatkach na ślub i wesele w granicach 35 000 zł to ponad 11 000 zł mniej!

Oszczędności wiążą się również z niższymi kosztami dekoracji. Kościoły i lokale najczęściej są już przystrojone w związku z okresem świąteczno-sylwestrowo-karnawałowym. Co również ułatwi Tobie organizację ponieważ nie będziesz musiała martwić się o wystrój.

wesele w lutym

Wesele w zimie zorganizujesz łatwiej i szybciej

Przede wszystkim poza sezonem masz większą swobodę w wyborze dja, fotografa i filmowców. Masz również większy wybór w przypadku godziny ślubu w kościele. W sezonie letnim jest z tym zwykle spory problem. To bardzo duży komfort, zwłaszcza dla osób, które muszą szybko się zorganizować.

W okresie zimowym masz także o wiele większą szansę, że wszyscy zaproszeni goście pojawią się na przyjęciu. W zimie łatwiej uzyskać urlop, a część z gości i tak jest na świąteczno-sylwestrowym wypoczynku.

Ważne jest również to, że z racji mniejszej ilości przyjęć menadżerka lokalu oraz podwykonawcy będą mogli poświęcić Tobie więcej czasu i uwagi niż w sezonie letnim, kiedy jest mnóstwo pracy.

 

Wbrew pozorom pogoda jest stabilniejsza zimą niż latem

Wiele osób boi się przyjęcia w zimie ponieważ obawia się złej pogody. Tymczasem pogoda w zimie jest stabilniejsza niż w lecie! Przy odrobinie szczęścia zacznie padać śnieg i zrobicie piękne romantyczne zdjęcia, a atmosfera będzie po prostu magiczna.

Poza tym nie ma nic gorszego podczas wesela niż upał. Żadna klimatyzacja nie pomoże kiedy w lokalu jest choćby 50 osób, które co jakiś czas otwierają drzwi, żeby wyjść na papierosa. Parkiet jest zwyczajnie pusty ponieważ nikt nie chce się spocić, a dziewczyny dodatkowo dbają o makijaż. Pierwsze godziny przyjęcia są ‚przechodzone’ i istnieje spore prawdopodobieństwo, że impreza już się nie rozkręci. Zwłaszcza jeśli goście upodobali sobie spacery i impreza przeniesie się na zewnątrz.

Niskie temperatury w zimie gwarantują, że wszyscy goście są w lokalu. Wtedy nie musisz się martwić o integrację rodzin oraz ich wspólne szaleństwa na parkiecie.

wesele w styczniu

Oryginalna i niepowtarzalna atmosfera zrobi ogromne wrażenie na gościach

Bardzo duży i pozytywny wpływ na zabawę ma również fakt, że wcześniej rozpoczyna się zmrok, a świt później. Dzięki temu przyjęcie może trwać dłużej. Jest to istotne zwłaszcza jeśli na przyjęciu będzie wielu gości, u których imprezowe zwierzę budzi się dopiero po zmroku 😉 Krótszy dzień to również okazja  do stworzenia magicznej atmosfery jeszcze zanim rozpocznie się przyjęcie. Wystarczy użyć do dekoracji dużej ilości świec. Efekt jest magiczny.

Poza tym okres karnawałowy po prostu sprzyja przyjęciom. W sezonie letnim bywa, że część gości jest po prostu znudzona kolejnym weselem. W zimie jest ich znacznie mniej dlatego jest niemal pewne, że goście pojawią się na Twoim weselu z ogromną ochotą do zabawy.

 

Czeka Ciebie wyjątkowa nagroda za odwagę.

Na koniec jeszcze dwa ciekawe bonusy za zorganizowanie wesela zimą. Nowy rozdział w Twoim życiu zbiegnie się z początkiem roku co świetnie wpłynie na obranie śmiałych celów i motywację w ich osiąganiu.

Po drugie gwarantuję Tobie, że tańsza niż w sezonie podróż poślubna do ciepłych krajów nigdy nie będzie smakowała lepiej niż podczas zimy w Polsce 🙂

A Ty co uważasz o zorganizowaniu wesela poza sezonem letnim? Jesteś ciekawa ile możesz zaoszczędzić organizując wesele zimą? -=> Kliknij tutaj! <=-

Organizujesz przyjęcie i potrzebujesz porady eksperta?

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS