Autor: Michał Kowalski
16 Cze, 2015

Wesele w piątek.

Wesele w piątek.

Jeśli jesteś na etapie wybierania daty ślubu i przyjęcia weselnego lub masz problem bo sala weselna, fotograf ślubny czy dj weselny jest zajęty w dniu, który Ciebie interesował, przemyśl alternatywne rozwiązanie jakim jest wesele w piątek.

Początkowo może to się wydawać dosyć egzotycznym pomysłem ale wystarczy trochę poszukać w internecie – niektóre hotele oferują nawet 50% rabatu na wynajem sali weselnej w piątek!

Jeżeli chodzi o pozostałe usługi weselne to również można liczyć na niższe ceny – najwięcej w tym przypadku zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych. W skali całego ślubu i wesela oszczędności mogą sięgnąć nawet 20-25%. W przypadku wesel, gdzie lista gości jest obszerna będą to duże kwoty.

Dla kobiet nie bez znaczenia będzie fakt, że np. w zakładach fryzjerskich i u makijażystek będzie dużo mniejszy tłok niż w soboty.

Istnieje jednak kilka ‘ale’, które musisz przemyśleć przed podjęciem decyzji.

 

Ślub w piątek.

Wszystkie młode Pary biorące ślub kościelny w piątek będą potrzebowały specjalnego pozwolenia od proboszcza na zorganizowanie zabawy weselnej. Za wyjątkiem najbardziej zagorzałych kapłanów dyspensa w piątek nie stanowi problemu, a nawet i Ci najbardziej konserwatywni po szczerej rozmowie najczęściej zmieniają zdanie.

W dzisiejszych czasach ma to coraz mniejsze znaczenie ale dyspensa może być również potrzebna dla komfortu sumienia gości więc jeśli zdecydujesz się zorganizować ślub i wesele w piątek warto wspomnieć o niej w zaproszeniach.

 

Lista gości przyjezdnych.

Największy problem będą mieli zaproszeni goście weselni. Większość osób pracuje w piątek i będą musieli wziąć urlop aby pojawić się na ślubie. Weselnicy z odległych miejsc będą zmuszeni prawdopodobnie wziąć dwa dni urlopu aby mieć czas dotrzeć na miejsce.

Wprawdzie to rodzi pewne problemy ale można temu zapobiec odpowiednio wcześniej wysyłając zaproszenia na ślub do tego typu osób aby odpowiednio wcześniej zaaranżowały sobie urlop. Przyjęcie weselne organizujemy raz w życiu więc dla bliskich osób wykorzystanie dwóch dni urlopu nie powinno stanowić większego problemu.

Warto również przypomnieć gościom, że w piątki z reguły są większe korki niż zwykle więc trzeba odrobinę wcześniej rozpocząć podróż.

 

Drugi dzień wesela – tzw. poprawiny

Osoby, które zdecydują się na poprawiny weselne będą miały jeszcze jeden orzech do zgryzienia. Lokal będzie zajęty w sobotę więc trzeba będzie zorganizować je w innym miejscu. Jednak z pozytywnym nastawieniem i odpowiednią dozą kreatywności organizacja poprawin na własną rękę może okazać się ciekawym wyzwaniem do zorganizowania czegoś wyjątkowego.

Plusem może być również fakt, że pozostaje cały weekend do ponownego świętowania – z takiego obrotu spraw na pewno ucieszą się najbardziej towarzyscy koledzy i wujkowie ????

 

Udane wesele nie musi być w sobotę.

Postaraj się otworzyć i spojrzeć w nieco mniej tradycyjny sposób na organizację wesela. Równie fajne wesele może odbyć się w piątek. Jeśli zależy Ci na czasie, a nie ma wolnych sobót lub chcesz po prostu zaoszczędzić zastanów się nad zorganizowaniem wesela w piątek.

Będzie to na pewno lepsze rozwiązanie niż uroczystość weselna zorganizowana na siłę w sobotę. Angażowanie nieodpowiednich osób w obsługę jednego z najważniejszych dni w Twoim związku jest najszybszą drogą to organizacyjnej klapy.

Dobry serwis weselny to podstawa udanej zabawy i przyjemnych wspomnień. Może Ci to zagwarantować tylko najlepszy fotograf ślubny, kamerzysta i weselny dj. Lublin, Zamość czy Chełm i całe województwo lubelskie ma w kwestii dnia ślubu jeszcze dosyć konserwatywne podejście, co jednak powoli się zmienia bo coraz częściej mamy okazję obsługiwać przyjęcia weselne w piątki. Zwłaszcza w takich miastach jak Kraków czy Warszawa.

Jako Mistrzowie Ceremonii prowadziliśmy mnóstwo uroczystości i z czystym sumieniem zachęcamy do otwarcia się na nowe możliwości.

Organizujesz przyjęcie i potrzebujesz porady eksperta?

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS