Autor: Michał Kowalski
04 Wrz, 2015

Dj na wesele: kiedy zamawiać?

Dj na wesele: kiedy zamawiać?

Często pytacie mnie w mailach kiedy trzeba zarezerwować dja na wesele. Odpowiedź jest banalna: jak najwcześniej. Oczywiście nie ma co popadać w paranoje i zamawiać 2-3 lata wcześniej – choćby dlatego, że przez ten czas różne rzeczy mogą się przytrafić i w związku, i z firmą, z usług której zamierzasz skorzystać.

Natomiast jest sporo argumentów przemawiających za tym aby nie zwlekać z decyzją, która i tak Ciebie nie ominie, a podjęcie jej odpowiednio wcześniej przyniesie Tobie szereg korzyści.

 

Dj weselny: rezerwacja terminu

Oczywiście im wcześniej będziemy rezerwowali oprawę muzyczną wesela tym większa szansa, że interesujący nas dj weselny będzie miał wolny termin. Wraz ze zbliżaniem się dnia ślubu rośnie prawdopodobieństwo, że będziesz zmuszona skorzystać z usług firmy do której nie masz przekonania i wybierasz ją bo jest już za późno aby skorzystać z pomocy profesjonalistów. Rzutuje to potem na to z jakim nastawieniem idziesz na własne przyjęcie weselne i jak się na nim bawisz. Zarezerwowanie ‘byle kogo’ niesie poważne konsekwencje i każdemu odradzam taką opcję.

Każdy z nas prawdopodobnie był na przyjęciu weselnym gdzie oprawa muzyczna wesela, mówiąc delikatnie, ‘nie dawała rady’ – prawda, że wyglądało to dosyć żenująco i nie wspominamy tego wesela najlepiej?

 

Dj na wesele: ceny

Bez względu czy to dj weselny, fotograf ślubny czy kamerzysta na wesele, bez presji czasu łatwiej jest negocjować ceny i znaleźć najodpowiedniejszą ofertę. Nie wspominając o tym, że firmy ślubne często podbijają znacznie cenę klientom ‘na ostatnią chwilę’.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że rezerwując np. rok wcześniej cennik dja na wesele nie będzie uaktualniony i zapłacisz po prostu mniej. Fotograf ślubny i kamerzysta weselny również nie będzie podbijał stawki, dzięki czemu oszczędności wynikające z odpowiednio wczesnej rezerwacji rosną w kwoty mające duże znaczenie.

 

Stres przedślubny nikomu nie służy ????

Im bliżej ślubu tym stres będzie większy – zwłaszcza jeśli wiele spraw pozostawisz na ostatnią chwilę. Każdego sezonu zdarzają się klienci, którzy w panice miesiąc przed ślubem pytają o wolny termin i zrozpaczeni proszą o jakąkolwiek pomoc. Sytuacja dramatyczna – mnóstwo gości zaproszonych, każdy liczy na super wesele i udaną zabawę, a tu nie ma komu grać – kompletna wtopa.

Najlepsze dla Ciebie będzie jeśli na spokojnie rozważysz różne opcje, porozmawiasz z różnymi firmami, prześledzisz ich działalność w internecie i dopiero podejmiesz decyzję. Dj na wesele wybrany w pośpiechu, pod wpływem chwili i w euforii, że ktokolwiek jeszcze ma wolny termin nie będzie najlepszym wyborem.

Będziesz miała wystarczająco dużo stresu przed ślubem i kompletnie niepotrzebny jest Ci dodatkowy problem. Zamówienie obsługi weselnej odpowiednio wcześniej da Ci dużo spokoju, który przed ślubem i przyjęciem weselnym jest na wagę złota.

 

Dj weselny radzi: bez paniki ????

Nie ma potrzeby rezerwować dja weselnego, fotografa ślubnego czy kamerzysty na wesele 2 czy 3 lata przed ślubem bo doprowadzicie do sytuacji, w której trzeba będzie najpierw zamawiać terminy, a dopiero potem szukać partnerów ????

Wiele zależy oczywiście od miesiąca w jakim bierzesz ślub. Z reguły kwiecień i listopad są luźniejszymi i raczej nie powinno być problemów. Styczeń i luty może okazać się nieco mniej dostępny z racji tego, że wielu djów gra na studniówkach.

W pełni sezonu natomiast, tj. maj-październik rezerwacje na 9-12 miesięcy są normalną sprawą i jeśli planujesz w tym czasie swoje wesele radziłbym wcześniej zająć się tą kwestią lub co najmniej ‘trzymać rękę na pulsie’.

Mniej problemów pod względem dostępności terminów będziesz miała jeśli organizujesz wesele w piątek lub niedzielę. Będziesz miała dużo więcej swobody przy wybieraniu ofert. Z drugiej jednak strony, decyzja i tak Ciebie nie ominie, więc po co ryzykować?

 

 

Michał Kowalski, MistrzowieCeremonii.pl

Renomowana Obsługa Przyjęć Okolicznościowych

Wodzirej i DJ na wesele – Lublin, Chełm, Zamość.

Organizujesz przyjęcie i potrzebujesz porady eksperta?

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS